Arhiiv Karl Madis “Rock ´n ´roll meid kokku viis”

Karl Madis “Rock ´n ´roll meid kokku viis”

JUUBELIKONTSERDID

17.11 kell 17 Jõhvi Kontserdimaja

Piletid Piletilevis ja Piletimaailmas.

Info 505 9625.

Karl Madis on end eestlaste südametesse laulnud juba kaheksakümnendatel aastatel ja jätkab tänini oma muusikuteed. Iseloomuliku tämbriga hääl on paljude mällu sööbinud koos tema poolt esitatavate lauludega, millest tuntuim on loomulikult „Pärlipüüdja“. Omal ajal pani noori neide pisaraid poetama „Väikest poissi tead“ ning kummitama jäi „Laulda meil oma laul“.

Kas teadsid, et Karl Madis

  • alustas lauljateed lastekooris Ellerhein.  
  • Otsa nimelise kooli lõpetas saksofoni erialal 1984. aastal. 
  • popmuusika juurde tuli juba koolipäevil, esimesed esinemised solistina olid 1975. aastal Tallinna 4. Keskkooli ansambliga, esimene teleesinemine oli 1979. aasta maikuus Eesti Televisioonis.
  • aastal 1983 loodud ansambel Karavan tähistas eelmise aasta novembris juba 35 sünnipäeva. Karavan oli Eestis populaarseimaks ansambliks aastatel 1985 ja 1986, mil anti üle 200 kontserdi aastas.
  • valiti parimaks Eesti meessolistiks aastatel 1985, 1986 ja 2002.
  • 2002. aastal võitis ta Baltic-Nordic Harmonica Festivalil kromaatilise suupilli võistlusel esikoha ja aastal 2007 sai kahekordseks Grand Prix omanikuks, 2004 sai Karl  Pärnu suupillifestivali peaauhinna Grand Prix, 2009. aastal esines World Harmonica Festivalil Saksamaal Trossingenis ja sai märgitud diplomiga Excellent.
  • 2011. aastal toimus esimene suupillikontsert Eesti ajaloos, kus Karl Madis mängis Urmas Sisaski loomingut.

Novembris on aeg pidada Karl Madise juubelikontserte, kuhu on oodatud nii need, kes teda ja tema loomingut juba ammust ajast teavad, kui ka uued avastajad, sest nagu aeg näitab, on Karl Madis pidevas arengus, pidevalt teel ja kuigi tema kontsertidel kõlavad ka vanad armsad tuttavad lood, on alati ka midagi uut ja avastamisväärset.

Kahetunnisel kontserdil on koos juubilariga laval – särav Birgit Sarrap, noor muusikalitäht Mikk Kaasik ning kogenud kolleegid Uku Suviste ja Koit Toome. Lauljaid saadab ansambel Karavan koosseisus – Jaak LutsojaMarko SirilaToomas Vanem ja Roland Jairus.

Aleni blogi

Aleni blogi saab külastada SIIT

Facebook

Kontakt

tartukontsertkorraldus@gmail.com
+372 505 9625
+372 551 0038

Tutvustus

Tartu Kontsertkorraldus OÜ pakub Eesti tuntud artistide, muusikute ja instrumentalistide valmis projekte, mis on kokku sobitatud lähtudes nende eripärast, omaloomingust ja kogemusest.